جستجوی این وبلاگ

پنجشنبه، مهر ۲۹، ۱۳۹۵

یورش وحشیانه زندانبانان به زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان و مورد اذیت و آزار قرار دادن آنها

عدالت نیوز؛ بنابه گزارش فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران روزگذشته زندانبان ولی فقیه بهفرماندهی خلیلی به بند ۳ زندان مرکزی زاهدان یورش بردند و تحت عنوان بازرسی، زندانیان سیاسی را مورد اذیت و آزار قرار دادند و وسایل شخصی آنها را تخریب و به هم زدند.
روز دوشنبه ۲۶ مهر ماه حوالی ساعت ۰۷:۰۰ زندانبانان ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به فرماندهی فردی به نام خلیلی معاون اطلاعات زندان زاهدان به زندانیان سیاسی بند ۴ یورش بردند . 
آنها در ابتدا تمامی زندانیان سیاسی را تحت عنوان بازرسی بدنی مورد اذیت و آزار قرار دادند و آنها را به محوطه زندان منتقل کردند.
سپس به سلولهای زندانیان یورش بردند و وسایل شخصی آنها را تخریب کرده و به هم ریختند . پس از رفتارهای وحشیانه و غیر انسانی و تخریب وسایل شخصی زندانیان، خلیلی از شکنجه گران زندان به مسجد زندانیان سیاسی اهل سنت و هموطنان بلوچ در این بند یورش برد و و قرآنها وکتب مذهبی را پرتاب نمود و قفسه کتابهای مسجد و موکت مسجد را نیز تخریب کرد .
رفتارهای وحشیانه و ضدبشری خلیلی تا ساعت ۰۸:۴۵ دقیقه ادامه داشت و بنابه گفته منابع مطلع از زندان در این حین خلیلی معاون اطلاعات زندان دچار سکته قلبی شد و به بیمارستان منتقل گردید و همزمان با آن اذیت و آزار زندانیان متوقف شد . 
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش وحشیانه زندانبانان ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان و مورد اذیت و آزار قرار دادن آنها و همچنین تخریب وسایل شخصی این زندانیان را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به اعدام و سرکوب خونین مردم ایران خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.
فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران ۲۸ مهر٩٥ برابر با ۱۸ اکتبر ٢٠١٦ گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد 
گزارشگر ويژه سازمان ملل متحد 
سازمان عفو بين الملل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر