جستجوی این وبلاگ

سه‌شنبه، اردیبهشت ۱۱، ۱۳۹۷

بۆ ئاگاداری هاورییانی کۆمەلە

ویرای سڵاوو رێز، هاورییانی بەریز لە سەر لێ سەندەوەی ئەندامەتی لە ئێمە دوو ئەندامی کۆمەلەی شۆڕشگێری زەحمەتکیشانی کوردستانی ئیران، واتا داوود ئازەر دووست و فوئاد مەحموودی ( لە تەشکیلاتی وڵاتی ئاڵمان) لە لایەن دەفتەری سیاسی ئەو حیزبەوە، لە رێکەوتی ٢٩ی مارسی ٢٠١٨ نامەیەکی نارەزایەتیمان لە سەر ئەو حوکمە سەرەڕۆو غەیری ئەساسنامەیە، بۆ هاورییانی کۆمیتەی مەرکەزی، سکرتارییەتی حیزب، شەخسی سکرتیر و هەروەها بەرپرسی تەشکیلاتی دەروەی وڵات ناردووە، بەلام بە پێ نەریتی ڕەچاوکراوی هەمیشەیی بەرپرسان و رێبەری ئەم حیزبە لە ماوەی ٤ حەفتەدا هەتا ئیستا هیچ چەشنە وەلامیک بێجگە لە تەئیدی گەیشتنی نامەکە لە لایەن کۆمیتەی مەرکەزییەوە، بە دەستی ئیمە نەگەیشتووە..!

بە دوای تێپەراندنی مانگێك کات لە سەر نارەزاییەتیەکەمان بەنانبەر بەو حوکمە، بە حەقی خۆمانی دەزانین کە هەموو ئەندامان و هاورییانی کۆمەلە ی لە تەشکیلاتەکانی تر لێ ئاگادار بکەینەوە و داوایان لێدەکەین کە بەرانبەر بەم کردەوانەی رێبەری کۆمەلەی شۆرشگیر بێ دەنگ و هەڵوێست نەمیننەوە.
هەر وەک لە نەمەکەشدا دەیخویننەوە، هیوادارین بەرپرسانی یەکەمی ئەم حیزبە و بڕیاردەرانی ئەسڵی کە لە چەندکەسێک زیاتر تێ ناپەڕن، بە جێگەی دەم کوت کردن و دەرکردنی ئەندامانی دڵسۆزو رەخنەگر، با بێر لە مێتۆدیکی دیموکراتیک وئەورۆیی بەکنەوە کە لە چوارچێوەی بڕیارو پەسندکراوەکانی حزبی و تەشکیلاتی جێگەی بێتەوە.
لە کۆتاییدا بە پویستی دەزانین بڵێین، ئەو جۆرە بریارو هەڵسوکەوتانەی ڕێبەری کۆمەلەی شۆرشگیر ناتوانیت هیچ لە کۆمەلە بوون و شۆرشگێر بوونی ئیمە کەم بکاتەوە و شێڵگێرانە لە پیناو ئامانجەکانی کۆمەلە و بزووتنەوەی شۆرشگێرانەی گەلی کۆردا درێژە بە چالاکی و خەباتی خۆمان دژ بە کۆماری ئیسلامی ئیران و هەر چەشنە ناعەداڵەتیی و سەرەرۆییەک دەدەین.
لە گەڵ رێزمان
فۆئاد مەحموودی
داوود ئازەر دووست
ئاڵمان- کۆڵن ٢٨/٤/٢٠١٨
تکایەی بۆ خویندنەوەو بینینی نامەکە ئەو پی دی ئێفی خوارەوە بکەنوە.!
- موضوع: دلایل عدم شرکت در انتخابات کنگره پانزده هم کومه له
- دهربڕینی نارهزایهتی و مهحکومکردنی حوکمی لێ سهندهوهی ئهندامهتی لێمان
به رفقای کمیته مرکزی کومهله

موضوع: دلایل عدم شرکت در انتخابات کنگره پانزده هم کومهله

با سلام و درود

رفقای گرامی!
علی رغم حضور اولیه در جلسه انتخابات نمایندگان ۲۰۱۶ ماه دسامبر ۱۷ ما امضا کنندگان نامه ذیل، در روز شنبه کنگره آتی در شهر کلن آلمان، با ترک جلسه از مشارکت در روند رای دادن و انتخاب نمایندگان این حوزه از تشکیلات خارج کشور خودداری نمودیم. دلایل این عمل اعتراضی ما به اختصار به شرح زیر است:
مبنی بر ، ما پیش از هرچیز به عنوان اعتراضی آگاهانه نسبت به اتخاذ سیاست اخیر کمیتهی تدارک کنگرهی آتی به دلیل عدم پرداخت مرتب حق عضویت خود در ،محرومیت اعضای از حق رای دادن و مشارکت در انتخابات شما رفقا نیز بهتر از ، ماههای گذشته، این تصمیم را ناقض اصول بنیادین اساسنامه حزبی کومهله میدانیم. بدون شک ما میدانید که اساسنامه به عنوان اصلی ترین سند مصوبه کنگرههای قبل، از اعتبار و مرجعیت اساسی تری نسبت به تصمیمات و مصوبات پلنومها یا نشستهای مختلف ک.م و د.س کومهله دارد. به همین خاطر ما براین باوریم که اتخاذ این سیاست شاید بخشی از آن، یعنی حق عدم کاندید شدن چنین اعضایی به عنوان سزای تشکیلاتی قابل هضم و موثر باشد، اما محرومیت مطلق اعضا از حق رای دادن، چه بسا سیاستی زیانبار، ضد اساسنامه و غیر حزبی میباشد که عضو رسمی تشکیلات ۱۲۰ متاسفانه اولین انعکاس منفی آن را در انتخابات اخیر تشکیلات وسیع آلمان با بیش از ) رای داده شده است ۸ عضو رسمی در حوضه انتخابی آلمان، ۱۲۰ مشاهده نمودیم. ( از
محرومیت اعضا از حق رای در مراجع بالای تشکیلاتی ما از جمله کنگره ها و کنفرانسها، نه تنها کمکی به انسجام حزبی، یکدستی و همگرایی تشکیلاتیمان نخواهد کرد، بلکه اصل حزبیت، مشارکت انتخاباتی و سوخت و ساز اولیه ارگانیک حزبی ما را دچار تشتت، ناکارآمدی کرده و دلسردی و یاس را در میان تودهی وسیع اعضا و هوادارن نه ، کومهله در بخشهای مختلف تشکیلات و در اینجا تشکیلات خارج کشور اشاعه خواهد داد. در واقع این سیاست درمان واقعی درد و کمبودهای کنونی تشکیلات، بلکه مسبب از هم گسیختگی و ریزش تشکیلاتی بیشتری خواهد شد.
مسئله مهم دیگر در روند سازماندهی و آگاهسازی و اجرائیات انتخابات اخیر، متاسفانه این امر نیز در کمال بی برنامگی و آشفتگی، بدون مطلع نمودن رسمی همه اعضا از اتخاذ سیاست و آیین نامهی اخیر انتخابات کنگره آتی، چه بسا با اتکا به روش کار محفلی و شخصی برای عدهای معدود و انتخاب شده از جانب کمیته خارج کشور صورت گرفت. برخی از اعضای قدیمی تشکیلات ما که سالهای زیادی از عمر خود را صرف مبارزه در صفوف تشکیلات َ کومهله کردهاند، حتی نامههای مربوط به انتخابات به دستشان نرسیده است. اعضای جدیدتر هم به همین منوال. نتیجتا ما این روش کار محفلی و سلیقهای را نیز واقعیتی عیان بر اثبات غالب بودن رابطه بر ضوابط حزبی تلقی کرده و به شدت بدان اعتراض داریم. جای بسی تاسف است که چنین سیاستهایی درست در حساسترین مقاطع تشکیلاتی و مراجع بالای حزب همچون کنگره، آگاهانه خصوصا تشکیلات وسیع خارج کشور ما را به سمت کوچک نمودن، حذف تدریجی اعضا و محروم در راستای مهندسی کردن هرچه شدیدتر کنگره آتی و به حاشیه ، نمودن آنان از حقوق اولیه اساسنامهای و در واقع راندن ظرفیتها و تواناییها و انرژیهای حزب کومهله به پیش خواهد رفت.
ما خواهان بازبینی جدی سیاستهای مذکور از جانب رفقای رهبری هستیم و امیدواریم نقد و اعتراض دلسوزانه ما در این رابطه مثبت و موثر واقع بشود. "جهت اطلاع شما رفقای گرامی، در واقع این نامه میتوانست به امضای اعضای بیشتری برسد، اما به دلیل مسائل امنیتی و بگونه ای نگرانی از سوء استفاده از مسائل درون تشکیلاتی و یا کشاندن آن به دنیای مجازی و ..، از جمع " نفر بسنده کرده ایم. ۵ آوری امضای زیادی پرهیز کرده و به امضای این اسامی:
محمد عزیزی (محمد ترجان) صباح امینی (صباح ماموخ) داود آذردوست لطفالله لطفالله پور ( مامو کامیاران) فؤاد محمودی
با احترام کولن/ آلمان ۰۸/۰۲/۲۰۱۷